Участь у колегії Департаменту освіти і науки та секційному засіданні заступників директорів з виховної роботи закладів професійної (професійно-технічної) освіти

Участь у колегії Департаменту освіти і науки та секційному засіданні заступників директорів з виховної роботи закладів професійної (професійно-технічної) освіти

12 лютого 2020 року педагоги Вінницького державного центру естетичного виховання учнів професійно-технічних навчальних закладів взяли участь в колегії Департаменту освіти і науки за участі голови облдержадміністрації Владислава Скальського та заступника голови облдержадміністрації Ігоря Івасюка, яка пройшла на базі Вищого професійного училища №41 м.Тульчина.

З підсумками роботи системи професійної освіти у 2019 році та перспективами її розвитку в сучасних умовах виступив заступник директора Департаменту освіти і науки Валерій Бачинський.

По завершенні колегії голова облдержадміністрації вручив Подяку Міністерства освіти і науки України Олені Ліщун, методисту Вінницького державного центру естетичного виховання учнів професійно-технічних навчальних закладів.

Після завершення колегії відбулося секційне засідання заступників директорів з виховної роботи закладів професійної (професійно-технічної) освіти, на якому Андрій Волинець, завідувач сектору управління професійної освіти, інноватики та науки Департаменту освіти і науки облдержадміністрації ознайомив присутніх зі станом злочинності в закладах професійної (ПТ) освіти  у 2019 році.

Підсумки роботи Вінницького державного центру естетичного виховання учнів професійно-технічних навчальних закладів у 2019 році та основні завдання на 2020 рік презентувала Людмила Мазур, директор Вінницького ДЦЕВУ ПТНЗ, яка наголосила на тому, що сьогодні основними завданнями позашкільної освіти є: виховання громадянина України; створення умов для творчого, інтелектуального, духовного і фізичного розвитку вихованців, учнів; забезпечення потреб особистості у творчій самореалізації; надання вихованцям знань, умінь, навичок і технологій формування та розвитку життєвих компетенцій в найголовніших сферах людського життя.

Забезпечення доступності та якості  позашкільної освіти здійснювалось через систему роботи гуртків, які займали провідну роль в роботі нашого закладу. У структурі Центру функціонували 37 груп, 22 гуртки, в яких займалося 705 учнів ЗП(ПТ)О області. Гурткова робота здійснювалась за основними напрямами позашкільної освіти.

Приділялась увага розвитку гурткової роботи і в закладах професійної (професійно-технічної) освіти області.

Станом на 01 січня 2020 року в ЗП(ПТ)О області працює понад 700 гуртків, якими охоплено  близько 10 тисяч учнів.

Показником послідовної та системної роботи Центру була організаційно-масова робота, особливе місце в якій займала організація змістовного дозвілля учнів ЗП(ПТ)О,  залучення їх до участі в обласних і Всеукраїнських масових заходах, художньо-естетичне, національно-патріотичне виховання учнівської молоді.

Вихованню творчої особистості учня сприяли обласні та Всеукраїнські заходи. Загалом, у 2019 році було проведено 26 обласних масових заходів, у яких взяли участь понад  9 тисяч учнів ЗП(ПТ)О.

Спостерігається  позитивна динаміка участі учнів у Міжнародних та Всеукраїнських масових заходах. Зокрема, у 2019 році 560 учнів взяли участь  у 24 Міжнародних і Всеукраїнських заходах. До скарбнички перемог додалися дипломи у кількості 78 од.

Динаміка участі учнів у Всеукраїнських та Міжнародних заходах за останні 3 роки зросла: 62 заходи, у яких взяли участь 1333 учні  і  149 стали переможцями.

Досить актуальними були і залишаються  питання щодо збереження та зміцнення здоров’я учнівської молоді, превентивного виховання, профілактики правопорушень.

Формування активної громадянської позиції здійснювалось через систему учнівського самоврядування.

Важливими центрами  виховної роботи стали 10 музеїв та 7 музейних кімнат, що працюють при закладах професійної освіти,  3 з них – мають звання «Зразковий музей»: Вінницького міжрегіонального ВПУ; Вінницького ЦПТО технологій та дизайну; Вінницького ВПУ сфери послуг.

Упродовж минулого  року здійснювалась  координація роботи бібліотек ЗП(ПТ)О області, в яких проводились різноманітні виставки, виховні заходи.

Здійснювалось інструктивно-методичне закладів професійної освіти з  різних аспектів виховної роботи.

Про результативність роботи нашого Центру свідчать нагороди  за останні два роки: Почесний знак «Відмінник освіти», Золота та Срібна медалі Міністерства освіти і науки України,  Грамоти та Подяки Українського державного центру позашкільної освіти, Почесні грамоти Вінницької обласної державної адміністрації, Департаменту освіти і науки та інших установ.

Загалом, 34 нагороди предпрацівників, 116 нагород учнів, вихованців.

Тему «Впровадження інтерактивних форм і методів роботи у національно-патріотичному вихованні учнів закладів професійної (професійно-технічної освіти) розкрила Ірина Любчак, заступник директора з навчально-виховної роботи Вінницького ДЦЕВУ ПТНЗ.

Робота секції завершилась врученням дипломів Міністерства освіти і науки України про присвоєння та підтвердження Почесного звання «Зразковий художній колектив» семи художнім колективам ЗП(ПТ)О області та Вінницького ДЦЕВУ ПТНЗ та окресленням пріоритетних завдань з виховної роботи на 2020 рік.

admin