Засідання методичної секції керівників гуртків декоративно-ужиткового мистецтва та технічної творчості закладів професійної (професійно-технічної) освіти
29 листопада 2023 року відбулось розширене засідання методичної секції керівників гуртків декоративно-ужиткового мистецтва та технічної творчості на тему: «Розвиток творчої особистості здобувачів освіти ЗП(ПТ)О засобами декоративно-ужиткового мистецтва та технічної творчості» на базі Вінницького художнього професійно-технічного училища №5 м. Вінниці.
У заході взяли участь 18 педагогічних працівників ЗП(ПТ)О та представники Вінницького ДЦЕВУ ПТНЗ.
У практичній частині досвідом роботи поділилась майстер виробничого навчання Вищого художнього професійно-технічного училища №5 м. Вінниці Олена Муравко, яка представила майстер клас «Виконання сувеніру синичка-мотанка».
Сподіваємось, що отриманий практичний досвід та інформація стануть у нагоді педагогам під час роботи з гуртківцями.
Дякуємо учасникам та бажаємо всім нових творчих досягнень!
Методична розробка “Застосування композиційних законів, прийомів і засобів формування та декорування в процесі виконання художніх виробів”
«Ключі до успіху» – під такою назвою 14 грудня 2022 року відбувся обласний семінар-практикум із мистецтва художнього слова, організований Вінницьким обласним будинком культури учителя.
До участі у онлайн-трансляції заходу долучились і представники Вінницького державного центру естетичного виховання учнів професійно-технічних навчальних закладів: Ірина Любчак та Олена Бессараба, заступники директора, Валентина Іванова, культорганізатор, Наталія Бартко, методист вищої категорії.
Дякуємо колегам за цікавий та змістовний семінар-практикум.
Засідання методичної секції керівників гуртків декоративно-ужиткового мистецтва та технічної творчості закладів професійної (професійно-технічної) освіти
26 травня відбулось онлайн-засідання методичної секції керівників гуртків декоративно-ужиткового мистецтва та технічної творчості, у якому взяли участь 10 педагогічних працівників ЗП(ПТ)О міста /модератори: Наталя Бартко, методист Вінницького ДЦЕВУПТНЗ, Валентина Іванова, культорганізатор Центру/.
Під час заходу його учасники ознайомились з методичними матеріалами про:
- шляхи психологічного розвантаження з використанням традиційних видів декоративно-ужиткового мистецтва та технічної творчості;
- стабілізацію емоційного стану педагогів для обережної підтримки вихованців гуртків в умовах війни;
- розвиток творчих здібностей вихованців та ознайомлення їх з технологіями виготовлення виробів з вишивкою;
- залучення дітей тимчасового переселених осіб, які проживають в гуртожитках закладів до занять гуртків та їх адаптація в підлітковому колективі.
Психологічна підтримка під час війни
Інформацією для проведення майстер-класу з малювання, технікою інтуїтивного малюнку «Ілюзія» та «Абстракція» з присутніми поділилась керівник тренінг-групи «Пізнай себе» Олена Ліщун.
Негативні соціальні явища в дитячому та молодіжному середовищі
Сподіваємось, що надані матеріали стануть у нагоді педагогам під час роботи з вихованцями гуртків.
Дякуємо учасникам та бажаємо всім нових творчих досягнень!
Створення умов для розвитку і реалізації творчого потенціалу здобувачів освіти обговорили керівники гуртків декоративно-ужиткового мистецтва та технічної творчості закладів професійної (професійно-технічної) освіти міста
17 листопада 2021 року Вінницький державний центр естетичного виховання учнів професійно-технічних навчальних закладів провів в дистанційному режимі методичну секцію керівників гуртків декоративно-ужиткового мистецтва та технічної творчості на тему: «Створення умов для розвитку і реалізації творчого потенціалу здобувачів освіти ЗП(ПТ)О засобами декоративно-ужиткового мистецтва та технічної творчості в умовах дистанційного навчання».
Під час засідання методичної секції розглядались питання активізації творчої активності учнівської молоді ЗП (ПТ) О засобами декоративно-ужиткового мистецтва та технічної творчості»; їх участь у заходах науково-технічного спрямування та Всеукраїнських виставках-конкурсах у дистанційному форматі: «Знай і люби свій край» та «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!».
Завершилось спілкування обміном думками та пропозиціями щодо шляхів удосконалення організації гурткової роботи з декоративно-ужиткового мистецтва та технічної творчості в умовах дистанційного навчання.
Застосування композиційних законів, прийомів і засобів декорування
Студія технічної творчості та декоративно-ужиткового мистецтва “Гроно”
(художній керівник Зелінська Галина Вікторівна)
Студія технічної творчості та декоративно-ужиткового мистецтва «Гроно» працює упродовж 5 років на базі ДНЗ «Центр професійно-технічної освіти торгівлі та харчових технологій».
На заняттях студії керівник знайомить гуртківців з українськими народними ремеслами та традиціями, розвиває художній смак, творчу уяву, фантазію; виробляє індивідуальний стиль роботи; сприяє самореалізації учня в соціумі засобами мистецтва, виховує дбайливе ставлення та пошану до народних традицій.
Навчальна програма передбачає вивчення різноманітних технік для оформлення сучасного дизайну інтер’єру: декупаж, квілінг, скрапбукінг, вітраж, флористичний колаж та інші.
Учасники студії є неодноразовими переможцями Всеукраїнських виставок-конкурсів «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!», «Знай і люби свій край».
Гурток художнього в’язання “Мереживо”
(художній керівник Любчак Ірина Олександрівна)
Гурток художнього в’язання «Мереживо» працює упродовж 3-х років на базі ДНЗ «Вище професійне училище № 7 м. Вінниці».
Керівник гуртка допомагає вихованцям поступово оволодіти професійними навиками художнього в’язання, знайомить з народним мистецтвом, світом чарівних речей, створених руками справжніх майстрів; багато уваги приділяє індивідуальній роботі з вихованцями, що сприяє розвитку їх творчих здібностей і талантів. Результат роботи – постійна участь гуртківців у виставках, конкурсах, оглядах.
Гуртківці є активними учасниками постійно-діючої виставки «Дивний світ мистецтва» у Центрі естетичного виховання, беруть участь в училищних заходах, їх роботи експонувались на фестивалі технічної творчості «Творча молодь Вінниччини».
У 2015, 2017 роках стали переможцями Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» в якій здобули перші місця.
Зразковий гурток декоративно-ужиткового мистецтва “Вироби з природних матеріалів”
(художній керівник Андрієнко Катерина Кирилівна)
Гурток працює понад 5 років на базі ДПТНЗ «Гніванський професійний ліцей».
На заняттях гуртка керівник формує в учнів знання, вміння і навички роботи з різними матеріалами й інструментами, вчить прийомам виготовлення виробів з природних матеріалів; розвиває в учнів пізнавальний інтерес, творчу уяву і фантазію; виховує повагу до звичаїв і традицій українського народу.
Роботи вихованців гуртка неодноразово прикрашали обласні виставки технічної творчості і декоративно-ужиткового мистецтва; експонувались на фестивалі технічної творчості «Творча молодь Вінниччини»; займали призові місця у щорічній Всеукраїнській виставці-конкурсі декоративно-вжиткового мистецтва «Знай і люби свій край» (І, ІІ місця).
Клуб “Салон мистецтв”
(художній керівник Кушнір Валентина Василівна)
«Салон» є однією з інноваційних форм гурткової роботи, який слугує прилученню молоді до надбань світового і національного мистецтва, пробуджує інтерес до традицій, звичаїв та обрядів українського народу, вивчення його мистецької спадщини.
Це комплекс форм, який поєднує виставки, зустрічі з обдарованою молоддю, видатними людьми міста, народними умільцями.
У програмі клубу вишивання картин та ікон бісером, стрічками, хрестиком; робота з гофрованим папером, виготовлення сувенірів, оберегів тощо.
Вихованці гуртка є постійними учасниками конкурсів та виставок, на яких демонструють високий рівень майстерності; у Всеукраїнській виставці-конкурсі декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» їх роботи неодноразово займали призові місця.