(методист Бартко Н.Л., культорганізатор Іванова В.П.)

 

 

 

 

Студія технічної творчості та  декоративно-ужиткового мистецтва “Гроно”

(художній керівник Зелінська Галина Вікторівна)

Студія технічної творчості та декоративно-ужиткового мистецтва «Гроно» працює упродовж 5 років на базі  ДНЗ «Центр професійно-технічної освіти торгівлі та харчових технологій».

На заняттях студії керівник знайомить гуртківців з українськими народними ремеслами та традиціями, розвиває художній смак, творчу уяву, фантазію; виробляє індивідуальний стиль роботи; сприяє самореалізації учня в соціумі засобами мистецтва, виховує дбайливе ставлення та пошану до народних традицій.

Навчальна програма передбачає вивчення різноманітних технік для оформлення сучасного дизайну інтер’єру: декупаж, квілінг, скрапбукінг,  вітраж, флористичний колаж та інші.

Учасники студії є неодноразовими переможцями Всеукраїнських виставок-конкурсів «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!», «Знай і люби свій край».

 

Гурток художнього в’язання “Мереживо”

(художній керівник Любчак Ірина Олександрівна)

Гурток художнього в’язання «Мереживо» працює упродовж   3-х років  на базі ДНЗ «Вище професійне училище № 7 м. Вінниці».

Керівник гуртка допомагає вихованцям поступово оволодіти професійними навиками художнього в’язання, знайомить з народним мистецтвом, світом чарівних речей, створених руками справжніх майстрів; багато уваги приділяє індивідуальній роботі з вихованцями, що сприяє розвитку їх творчих здібностей і талантів. Результат роботи – постійна участь гуртківців у виставках, конкурсах, оглядах.

Гуртківці є активними учасниками постійно-діючої виставки «Дивний світ мистецтва» у Центрі естетичного виховання, беруть участь в училищних заходах, їх роботи експонувались на фестивалі технічної творчості «Творча молодь Вінниччини».

У 2015, 2017 роках стали переможцями Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край»  в якій здобули перші місця.

 

Зразковий гурток декоративно-ужиткового мистецтва “Вироби з природних матеріалів”

(художній керівник Андрієнко Катерина Кирилівна)

Гурток працює  понад 5 років на базі  ДПТНЗ «Гніванський професійний ліцей».

На заняттях гуртка керівник формує в учнів знання, вміння і навички роботи з різними матеріалами  й  інструментами, вчить прийомам виготовлення виробів з природних матеріалів; розвиває в учнів пізнавальний інтерес, творчу уяву і фантазію; виховує повагу до звичаїв і традицій українського народу.

Роботи вихованців гуртка неодноразово прикрашали обласні виставки технічної творчості і декоративно-ужиткового мистецтва; експонувались на фестивалі технічної творчості «Творча молодь Вінниччини»; займали призові місця у щорічній Всеукраїнській виставці-конкурсі декоративно-вжиткового мистецтва «Знай і люби свій край» (І, ІІ місця).

Клуб “Салон мистецтв”

(художній керівник Кушнір Валентина Василівна)

«Салон» є однією з інноваційних форм гурткової роботи, який слугує прилученню молоді до надбань світового і  національного мистецтва, пробуджує інтерес до традицій, звичаїв та обрядів українського народу, вивчення його мистецької спадщини.

Це  комплекс форм, який поєднує виставки, зустрічі з обдарованою молоддю, видатними людьми міста, народними умільцями.

У програмі клубу вишивання картин та ікон бісером, стрічками, хрестиком; робота з гофрованим папером, виготовлення сувенірів, оберегів тощо.

Вихованці гуртка є постійними учасниками конкурсів та виставок, на яких демонструють високий рівень майстерності; у Всеукраїнській виставці-конкурсі декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» їх роботи неодноразово займали призові місця.