Засідання методичної секції керівників гуртків декоративно-ужиткового мистецтва та технічної творчості закладів професійної (професійно-технічної) освіти

29 листопада 2023 року відбулось розширене засідання методичної секції керівників гуртків декоративно-ужиткового мистецтва  та технічної творчості на тему: «Розвиток творчої особистості здобувачів освіти ЗП(ПТ)О засобами декоративно-ужиткового мистецтва та технічної творчості» на базі Вінницького художнього професійно-технічного училища №5 м. Вінниці.

У заході взяли участь 18 педагогічних працівників ЗП(ПТ)О та представники Вінницького ДЦЕВУ ПТНЗ.

У практичній частині досвідом роботи поділилась майстер виробничого навчання Вищого художнього професійно-технічного училища №5 м. Вінниці Олена Муравко, яка представила майстер клас «Виконання сувеніру синичка-мотанка».

Сподіваємось, що отриманий практичний досвід та інформація стануть у нагоді педагогам під час роботи з гуртківцями.

Дякуємо учасникам та бажаємо всім нових творчих досягнень!

 

Методична розробка  “Застосування композиційних законів, прийомів і засобів формування та декорування в процесі виконання художніх виробів”

 

«Ключі до успіху»  – під такою назвою 14  грудня 2022 року відбувся обласний семінар-практикум із мистецтва художнього слова, організований Вінницьким обласним будинком культури учителя.

До участі у онлайн-трансляції заходу долучились і представники Вінницького державного центру естетичного виховання учнів професійно-технічних навчальних закладів: Ірина Любчак та Олена Бессараба, заступники директора,  Валентина Іванова, культорганізатор, Наталія Бартко, методист вищої категорії.

Дякуємо колегам за цікавий та змістовний семінар-практикум.

 

Засідання методичної секції керівників гуртків декоративно-ужиткового мистецтва та технічної творчості закладів професійної (професійно-технічної) освіти

 26 травня відбулось онлайн-засідання  методичної секції керівників гуртків декоративно-ужиткового мистецтва  та технічної творчості, у якому взяли участь 10 педагогічних працівників ЗП(ПТ)О міста /модератори: Наталя Бартко, методист Вінницького ДЦЕВУПТНЗ, Валентина Іванова, культорганізатор Центру/.

Під час заходу його учасники ознайомились з методичними матеріалами про:

  • шляхи психологічного розвантаження з використанням традиційних видів декоративно-ужиткового мистецтва та технічної творчості;
  • стабілізацію емоційного стану педагогів для обережної підтримки вихованців гуртків в умовах війни;
  • розвиток творчих здібностей вихованців та ознайомлення їх з технологіями виготовлення виробів з вишивкою;
  • залучення дітей тимчасового переселених осіб, які проживають в гуртожитках закладів до занять гуртків та їх адаптація в підлітковому колективі.

Психологічна підтримка під час війни

Інформацією для проведення майстер-класу з малювання, технікою інтуїтивного малюнку «Ілюзія» та «Абстракція»  з присутніми поділилась керівник тренінг-групи «Пізнай себе» Олена Ліщун.

Негативні соціальні явища в дитячому та молодіжному середовищі

Сподіваємось, що надані матеріали стануть у нагоді педагогам під час роботи з вихованцями гуртків.

Дякуємо учасникам та бажаємо всім нових творчих досягнень!

 

 

Створення умов для розвитку і реалізації творчого потенціалу здобувачів освіти обговорили керівники гуртків декоративно-ужиткового мистецтва та технічної творчості закладів професійної (професійно-технічної) освіти міста

          17 листопада 2021 року  Вінницький  державний центр естетичного виховання учнів професійно-технічних навчальних закладів провів в дистанційному режимі  методичну секцію керівників гуртків декоративно-ужиткового мистецтва та технічної творчості на тему: «Створення умов для розвитку і реалізації творчого потенціалу  здобувачів освіти ЗП(ПТ)О засобами декоративно-ужиткового мистецтва та технічної   творчості в умовах дистанційного навчання».

Під час засідання методичної секції  розглядались питання активізації творчої активності учнівської молоді  ЗП (ПТ) О засобами декоративно-ужиткового мистецтва та технічної   творчості»; їх участь у заходах науково-технічного спрямування та Всеукраїнських виставках-конкурсах у дистанційному форматі: «Знай і люби свій край» та  «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!».

Завершилось спілкування обміном думками та пропозиціями щодо шляхів удосконалення організації гурткової роботи з декоративно-ужиткового мистецтва та технічної творчості в умовах дистанційного навчання.

 

 

 

Застосування композиційних законів, прийомів і засобів  декорування

 

Студія технічної творчості та  декоративно-ужиткового мистецтва “Гроно”

(художній керівник Зелінська Галина Вікторівна)

Студія технічної творчості та декоративно-ужиткового мистецтва «Гроно» працює упродовж 5 років на базі  ДНЗ «Центр професійно-технічної освіти торгівлі та харчових технологій».

На заняттях студії керівник знайомить гуртківців з українськими народними ремеслами та традиціями, розвиває художній смак, творчу уяву, фантазію; виробляє індивідуальний стиль роботи; сприяє самореалізації учня в соціумі засобами мистецтва, виховує дбайливе ставлення та пошану до народних традицій.

Навчальна програма передбачає вивчення різноманітних технік для оформлення сучасного дизайну інтер’єру: декупаж, квілінг, скрапбукінг,  вітраж, флористичний колаж та інші.

Учасники студії є неодноразовими переможцями Всеукраїнських виставок-конкурсів «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!», «Знай і люби свій край».

 

Гурток художнього в’язання “Мереживо”

(художній керівник Любчак Ірина Олександрівна)

Гурток художнього в’язання «Мереживо» працює упродовж   3-х років  на базі ДНЗ «Вище професійне училище № 7 м. Вінниці».

Керівник гуртка допомагає вихованцям поступово оволодіти професійними навиками художнього в’язання, знайомить з народним мистецтвом, світом чарівних речей, створених руками справжніх майстрів; багато уваги приділяє індивідуальній роботі з вихованцями, що сприяє розвитку їх творчих здібностей і талантів. Результат роботи – постійна участь гуртківців у виставках, конкурсах, оглядах.

Гуртківці є активними учасниками постійно-діючої виставки «Дивний світ мистецтва» у Центрі естетичного виховання, беруть участь в училищних заходах, їх роботи експонувались на фестивалі технічної творчості «Творча молодь Вінниччини».

У 2015, 2017 роках стали переможцями Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край»  в якій здобули перші місця.

 

Зразковий гурток декоративно-ужиткового мистецтва “Вироби з природних матеріалів”

(художній керівник Андрієнко Катерина Кирилівна)

Гурток працює  понад 5 років на базі  ДПТНЗ «Гніванський професійний ліцей».

На заняттях гуртка керівник формує в учнів знання, вміння і навички роботи з різними матеріалами  й  інструментами, вчить прийомам виготовлення виробів з природних матеріалів; розвиває в учнів пізнавальний інтерес, творчу уяву і фантазію; виховує повагу до звичаїв і традицій українського народу.

Роботи вихованців гуртка неодноразово прикрашали обласні виставки технічної творчості і декоративно-ужиткового мистецтва; експонувались на фестивалі технічної творчості «Творча молодь Вінниччини»; займали призові місця у щорічній Всеукраїнській виставці-конкурсі декоративно-вжиткового мистецтва «Знай і люби свій край» (І, ІІ місця).

Клуб “Салон мистецтв”

(художній керівник Кушнір Валентина Василівна)

«Салон» є однією з інноваційних форм гурткової роботи, який слугує прилученню молоді до надбань світового і  національного мистецтва, пробуджує інтерес до традицій, звичаїв та обрядів українського народу, вивчення його мистецької спадщини.

Це  комплекс форм, який поєднує виставки, зустрічі з обдарованою молоддю, видатними людьми міста, народними умільцями.

У програмі клубу вишивання картин та ікон бісером, стрічками, хрестиком; робота з гофрованим папером, виготовлення сувенірів, оберегів тощо.

Вихованці гуртка є постійними учасниками конкурсів та виставок, на яких демонструють високий рівень майстерності; у Всеукраїнській виставці-конкурсі декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» їх роботи неодноразово займали призові місця.