методист Ліщун О.Д.

Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства» триватиме

  з 25 листопада до 10 грудня

Кампанія “16 днів проти насильства” проводиться щорічно з 25 листопада до 10 грудня з метою привернення уваги до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Важливі дати, які охоплює період кампанії:

 • 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
 • 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
 • 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
 • 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
 • 5 грудня – Міжнародний день волонтера;
 • 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
 • 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Контакти «гарячих ліній»:

    1578 – з питань протидії торгівлі людьми;

    1588 – з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству дітей;

    0800505501 (безкоштовно зі стаціонарних);

    527 (безкоштовно з мобільних) – з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів.

Акція «Скажи – «Ні!» булінгу»

16 листопада 2021 року в усіх закладах професійної (професійно-технічної) освіти Вінниччини було проведено обласну молодіжну акцію «Скажи – «Ні!» булінгу». Захід проводився з метою ознайомлення учнів з поняттям, формами та структурою булінгу; формування навичок відповідальної та безпечної поведінки в учнівському середовищі;  розвитку вміння пошуку шляхів виходу зі складної ситуації; розвитку навички протидії соціальному тискові; виховання почуття власної гідності; емпатії та переживання до особи, що зазнає насильства.  Проведені заходи проходили з дотриманням усіх карантинних вимог.

 

Інформаційне повідомлення “Насилля в сімї – соціальна проблема 

Правовий клуб “Феміда”

(керівник Бережок Світлана Михайлівна)

Діяльність правового клубу «Феміда», що працює на базі ДПТНЗ «Вінницьке міжрегіональне вище професійне училище», спрямована на виховання правосвідомого громадянина шляхом використання різних форм правоосвітньої та правовиховної роботи. Клуб працює 8 років.

Правовий клуб приваблює учнів інноваційними формами роботи, серед яких рольові ігри, соціально-педагогічні тренінги, «круглі столи», правові аукціони, інтелектуальні ігри, конкурси на теми: «Пізнай світ через закон», «Твої права», «Право – це істинність і справедливість», «Діти та їх права», «Молодь і поліція», «На паралельних дорогах прав і обов’язків» та інші.

Велика увага в клубі приділяється пропаганді здорового способу життя серед учнівської молоді. Цьому сприяють різноманітні заходи, зокрема, диспути  «Ваше здоров’я – у ваших руках», «Наркоманія – суспільне зло»; тренінги «Запобігання торгівлі людьми», «Згубна дія алкоголю, наркотичних речовин»; акція «Правда про наркотики»; театралізована правова гра «Суд над шкідливими звичками» та багато інших.

 

Гурток “Школа гендерного виховання”

(керівник Рабодзей Світлана Володимирівна)

Школа гендерного виховання працює понад 8 років на базі ДНЗ «Центр професійно-технічної освіти № 1 м. Вінниці».

Метою та основним змістом роботи гуртка є підвищення компетентності учнів в ефективному міжособистісному спілкуванні, виховання сімейних цінностей учнівської молоді, ознайомлення учнів з поняттями «гендер», «гендерні відносини», сприяння формуванню  поведінки, орієнтованої на дотримання гендерної рівності; підвищення компетентності учнівської молоді щодо ризиків, пов’язаних із торгівлею людьми та неризикованої поведінки.

У програмі гуртка:

 • тренінги «Гендерні стосунки у сім’ї», «Ціннісне ставлення до здоров’я», «Фази розвитку конфлікту», «Будуємо рівноправні стосунки», «Шкідливі звички» та інші;
 • «круглі столи» «Ми – проти насилля», «Моє життя»;
 • бесіди «Погляд у майбутнє», «Твоя відповідальність», «Виховання через позитивне ставлення», «Гендерні аспекти поведінки молоді», « Попередження конфліктів»;
 • екскурсії, перегляд фільмів, відвідування театру тощо.

 

Гурток “Школа лідерів”

(керівник Дудник Людмила Петрівна)

Упродовж 6 років на базі Вінницького державного центру естетичного виховання учнів професійно-технічних навчальних закладів працює гурток «Школа лідерів», в якому навчаються президенти органів учнівського самоврядування закладів професійної (професійно-технічної) освіти міста та їх  заступники.

Заняття в “Школі лідерів” сприяють розвитку соціальної активності  й усвідомленої суспільної позиції учнівської молоді, вихованню почуття самосвідомості, власної значущості, творчої ініціативи. Керівник гуртка створює умови для розвитку перспективи професійного росту і соціальної адаптації учнів ЗП (ПТ) О.

Лідери учнівського самоврядування ЗП (ПТ) О є активними учасниками  благодійних акцій “Нам свято дарує Святий Миколай”, “Даруймо радість дітям”, які проводяться у Вінницькому центрі соціальної-реабілітації дітей-інвалідів “Промінь”, у Вінницькому обласному дитячому будинку “Гніздечко”.

Голови учнівського самоврядування ЗП (ПТ) О неодноразово брали участь в обласних та Всеукраїнських Форумах лідерів учнівського самоврядування.

 

Гурток “Волонтер”

(керівник Кушнір Валентина Василівна)

Гурток працює упродовж 9 років на базі Вищого професійного училища № 11 м. Вінниці. Робота в гуртку сприяє вихованню в учнів милосердя, взаємоповаги, працелюбності, розвитку життєвих компетенцій, підвищенню їх моральної культури.

Гуртківці беруть участь у благодійних акціях:  “Серце до серця”, “Відкриємо серця для добра”, “Подаруй дітям посмішку”, «Діти – наше майбутнє» та інших.

Учасники гуртка “Волонтер” є частими гостями Вінницького центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів “Промінь”, Вінницького дитячого будинку інтернатного типу “Гніздечко”; тісно співпрацюють з громадською організацією “Паросток”, з центром первинної медико-санітарної допомоги “Клініка, дружння до молоді”.  Волонтери є постійними учасниками Всеукраїнського Форому волонтерів, який проводиться щорічно 5 грудня.

Гурток працює під девізом “Раз добром зігріте серце – вік не охолоне”.

 

Тренінг-група“ Пізнай себе”

(керівник Ліщун Олена Дмитрівна)

Тренінг-група працює упродовж 6 років на базі Вищого художнього професійно-технічного училища № 5 м. Вінниці.

Метою та основним змістом роботи гуртка є сприяння розвитку самостійності учнів у навчанні, розумовій діяльності та свідомому засвоєнню знань з психології; навчання учнів використанню теоретичних знань з психології на практиці; розвиток внутрішнього «Я» особистості; формування індивідуального стилю життя і відповідального ставлення до суспільства, природи, самого себе; поширення знань серед учнів про здоровий спосіб життя.

У програмі тренінг-групи:

 • тренінги «Що означає бути впевненим у собі?», «Конфлікт ровесників», «Я – толерантна особистість», «Уміння спілкуватись»;
 • брейн-ринг «Шкідливі звички»;
 • години спілкування «Без сім’ї, немає щастя на землі», «Я – в ролі лідера»;
 • бесіди «Наш вільний час і здоровий спосіб життя», «Алкоголь та його вплив на організм людини» та багато інших заходів.