Про участь у нараді директорів закладів професійної (професійно-технічної) освіти області

Про участь у нараді директорів закладів професійної (професійно-технічної) освіти області

14 червня 2021 року Управління освіти і науки Департаменту гуманітарної політики обласної державної адміністрації провело нараду директорів закладів професійної (професійно-технічної) освіти області з організованого завершення 2020-2021 навчального року.

На нараді виступила директор Вінницького державного центру естетичного виховання учнів ПТНЗ Людмила Мазур та висвітлила питання «Про результати участі учнів ЗП(ПТ)О в обласних, Всеукраїнських і Міжнародних масових заходах у 2020-2021 навчальному році».

 

Про результати участі учнів ЗП(ПТ)О в обласних, Всеукраїнських і Міжнародних масових заходах у 2020-2021 навчальному році

         Діяльність Вінницького державного центру естетичного виховання учнів професійно-технічних навчальних закладів у 2020-2021 навчальному році була спрямована на надання юнацтву якісної позашкільної освіти, направленої на здобуття знань, умінь і навичок за інтересами; створення умов для творчого, інтелектуального, духовного розвитку учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти; розвиток їх життєвих компетенцій у найголовніших сферах життя.

Над вирішенням цих та інших завдань упродовж минулого навчального року наполегливо працював педагогічний колектив нашого Центру, який здійснював освітньо-виховну, організаційно-масову та інформаційно-методичну роботу.

Усі ми знаємо, що минулий навчальний рік був досить складним для освітян і учнів. Можна стверджувати на сьогоднішній день, що наш навчальний заклад мобільно реагував на  «виклики» часу в інтересах вихованців, учнів  ЗП(ПТ)О; започатковував нові форми роботи, оновлював  зміст та створював нові умови і механізми стійкого розвитку позашкільної освіти,  широко запроваджував заочні, дистанційні та  онлайн форми комунікацій  в умовах карантину.

Одним із важливих напрямів роботи Центру була  організаційно-масова робота, яка здійснювалась планово і системно. Особливе місце в ній займала організація змістовного дозвілля, залучення учнів до участі в обласних, Всеукраїнських, Міжнародних масових заходах різного спрямування; виховання національної свідомості і творчої особистості учнів.

Так, упродовж минулого навчального року було проведено 22 обласних масових заходи, активними учасниками яких  були всі навчальні заклади          ПТО – близько 6 тисяч учнів.

Серед форм організаційно-масової роботи були: фестивалі, огляди, конкурси, екскурсії, виставки, експедиції, проекти, розважальні програми; а також малі форми (в гуртках): тренінги, дебати, «круглі столи», ігри-драматизації, квести, презентації тощо.

З метою відзначення міжнародного Дня студента було проведено обласний етап Всеукраїнського фестивалю – музичний проект «Територія творчості», присвячений 30-річчю Незалежності України.

Найвищі результати (Гран-прі) показали учні з наступних навчальних закладів:

Вищого професійного училища № 7 м. Вінниця»,

Вищого професійного училища №11 м. Вінниці – (2),

Вінницького вищого професійного училища сфери послуг» ,

Професійно-технічного училища № 14  смт. Вороновиці.

Високий рівень підготовки виявили учасники щорічного  фестивалю-огляду художньо-самодіяльної творчості  «Подільські зорі» на тему: «Мистецтво – це ми, мистецтво – це світ».

Володарями Гран-прі у різних номінаціях стали учні з:

Центру професійно-технічної освіти № 1 м. Вінниці» (2),

Вінницького вищого професійного училища сфери послуг (2),

Вищого художнього професійно-технічного училища № 5  м. Вінниці,

Вищого професійного училища  № 7 м. Вінниці,

Вищого професійного училища №11 м. Вінниці,

Козятинського  міжрегіонального ВПУ залізничного транспорту,

Крижопільського професійного будівельного ліцею,

Теплицького професійного аграрного ліцею.

Всебічному розвитку особистості, формуванню соціальної компетентності і активності, професійній орієнтації молоді сприяли нові за формою та змістом  обласні конкурси:

молодіжних проектів «Лідер року 2021»,

авторської поезії «Мріє, не зрадь!»

творчих робіт «Професія – моє майбутнє»,

відеороликів «Мої мрії та захоплення» серед учениць ЗП(ПТ)О.

Доторкнутися серцем до прекрасного, проявити всі грані свого таланту учні мали змогу, взявши участь у творчих виставках-конкурсах,  а саме: плакатів, малюнків, фотографій, газет, виробів технічної творчості та декоративно-вжиткового мистецтва, зокрема:

– «Моя Україно!»,

– «Знай і люби свій край»,

– «Наш пошук і творчість тобі, Україно!»,

– «Весняний подарунок»,

–  «Диво-писанка», «З Днем Захисника України» та інших.

З метою збереження звичаїв і традицій, підвищення інтересу  до вивчення культурної спадщини свого народу, активізації дослідницько-пошукової роботи для учнів, проводились обласні експедиції та конкурси:

«Моя Батьківщина – Україна», присвячена 30-річчю Незалежності України;

«Корифей українського театру» до 175-річчя від дня народження Карпенка-Карого;

«Об’єднаймося ж, брати мої», присвячений Шевченківським дням;

«Чорнобиль: минуле, сучасне, майбутнє» до 35-річчя Чорнобильської трагедії.

Соціальному становленню та розвитку особистості, підготовці учнівської молоді до активної громадської діяльності сприяли благодійні і молодіжні  акції:

«Серце до серця»,

«Скажи наркотикам «Ні!»;

«Нам свято дарує Святий Миколай (для вихованців Вінницького центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Промінь»);

«Даруймо радість дітям» (до Міжнародного Дня захисту дітей),

у Вінницькому навчально-реабілітаційному центрі «Гніздечко».

За підсумками участі  учнівської молоді у масових заходах різних рівнів  (за рейтинговою  таблицею) високих результатів досягли наступні заклади:

місто Вінниця:

«Вінницьке ВПУ сфери послуг»;

«Вінницьке міжрегіональне ВПУ»;

Вище професійне училище №7;

Центр професійно-технічної освіти №1.

 Вінницька область:

Професійно-технічне училище №14 смт. Вороновиці;

Козятинське міжрегіональне ВПУ залізничного транспорту;

Крижопільський професійний будівельний ліцей;

Жмеринське ВПУ.

Завдяки нашій спільній праці з обдарованими і талановитими учнями маємо вагомі здобутки у Міжнародних і Всеукраїнських заходах.

Так, у минулому навчальному  році близько 600 учнів взяли участь  у 39 Міжнародних і Всеукраїнських конкурсах, фестивалях, виставках та зайняли 76 призових місця і отримали  19  Дипломів учасника, що  на  21  більше, ніж у минулому році.

Серед зайнятих місць:

1 – Гран-прі  (Вінницьке ВПУ сфери послуг);

35 – І-х  місця;

23 – ІІ-е місце;

17  – ІІІ-іх місць;

19 – Дипломів учасників.

Найбільшу кількість призових місць  здобули учні

з наступних закладів:

Вінницького вищого професійного училища сфери послуг;

Вищого професійного училища № 7 м. Вінниці (ВПУ №7);

Професійно-технічного  училища № 14  смт. Вороновиці (ПТУ №14);

Вінницького міжрегіонального  ВПУ;

Центру професійно-технічної освіти № 1 м. Вінниці;

Козятинське міжрегіональне ВПУ залізничного транспорту;

Крижопільського професійного будівельного ліцею.

Приємно відзначити, що цьогоріч взяли участь та отримали дипломи переможців у Всеукраїнських заходах і такі навчальні заклади:

Браїлівський професійний ліцей;

Вище професійне училище №11 м.Вінниці;

Вище професійне училище № 41 м. Тульчина;

Гущинецьке вище професійне училище;

Вище професійне училище №42 м.Погребища;

Комаргородське вище професійне училище;

Теплицький професійний аграрний ліцей ;

Заболотненське вище  професійне училище №31»;

Жмеринське вище  професійне училище;

Професійний ліцей сфери послуг  м.Хмільника.

Підсумовуючи, слід зазначити, що незважаючи на складні умови навчального року, переважна більшість навчальних закладів підвищила рівень підготовки учнів до обласних і Всеукраїнських заходів, зросла активність учнів, покращилась результативність.

Педагогічний колектив  нашого закладу  перебуває на шляху постійного розвитку, має достатні ресурси для реалізації поставлених державою та суспільством  перед освітянами задач у сфері позашкільної освіти,що передбачає поліпшення її якості, створення умов для особистого розвитку та самореалізації кожного вихованця в тих умовах, які сьогодні склалися.

За проведення систематичної роботи з розвитку творчих здібностей та художньо-естетичного виховання учнівської молоді висловлюю щиру подяку всім директорам закладів професійної освіти.

Всім дякую за співпрацю та увагу!

admin