У кожного закладу є своя історія. Вінницький державний центр естетичного виховання учнів професійно-технічних навчальних закладів був створений у 1960 році обласним відділом народної освіти Вінницького облвиконкому і називався Будинок культури професійно-технічної освіти, який займався художньою самодіяльною творчістю учнів професійно-технічних навчальних закладів області.

В 1983 році – реорганізовано в Будинок художньої та технічної творчості професійно-технічної освіти. Відкрито низку гуртків з технічної творчості, декоративно-вжиткового мистецтва, художньої самодіяльності.

В 1993 році – Центр творчості учнівської молоді професійно-технічної освіти.

В 1994 році – Обласний учбово-методичний центр естетичного виховання професійно-технічної освіти. Пріоритетні напрями діяльності – методична та організаційно-масова робота.

У 2004 році – перейменовано у Вінницький державний центр естетичного виховання учнів професійно-технічних навчальних закладів та віднесено до системи позашкільних навчальних закладів Міністерства освіти і науки України.

Наразі Центр – це потужний, комплексний навчально-виховний заклад, який здійснює організаційно-масову, інформаційно-методичну та освітню (гурткову) діяльність.

За час свого існування Вінницький державний центр естетичного виховання учнів професійно-технічних навчальних закладів зарекомендував себе в місті і області центром виховної роботи з учнівською молоддю закладів професійної (професійно-технічної) освіти та методичним центром.