Екскурсії до виставки «України щит» тривають

Екскурсії виставкою «України щит», що експонується у Вінницькому  обласному краєзнавчому музеї, продовжують відвідувати групи студентів закладів професійної (професійно-технічної) освіти міста Вінниці. 16 квітня 2024 року її відвідали першокурсники Вінницького центру професійно-технічної освіти переробної промисловості.

Нагадаємо, захід організував Вінницький державний центр естетичного виховання учнів ПТНЗ. Його мета – більш глибоко ознайомити учнівську молодь із подіями, пов’язаними з Революцією Гідності та російсько-української війни, вшанувати мужність та героїзм  воїнів-захисників, які виборюють незалежність та територіальну цілісність України та для формування у вихованців ЗП(ПТ)О національної свідомості, любові до рідного землі й народу.

Першокурсники, а це майбутні кухарі та майстри ресторанного обслуговування, проявили живий інтерес до експозиції виставки. Екскурсовод, старший науковий співробітник відокремленого підрозділу музею «Музей Мужніх» Тетяна Войнаровська провела учнів усіма залами виставки. Починається вона з експонатів, присвячених Революції Гідності. Найцікавішим моментом екскурсії для студентів стали експонати, присвячені героям-вінничанам, які захищали Україну з 2014 року під час анексії Криму й до сьогодні. На виставці зібрано артефакти російської агресії в Україні: світлини фронтових буднів та інсталяції бойових артефактів, особисті речі, посвідчення, трофеї наших ЗСУ, амуніція, жетони наших захисників, прапори з підписами наших героїв та багато іншого. З інтересом хлопці та дівчата розглядали бліндаж, облаштований як на передовій: посуд, лавки, буржуйка, свічка та український прапор на стіні…

«Звісно, експонати цієї виставки сумні, але вони об’єктивно презентують світові страшні реалії цієї війни. Це своєрідний відбиток того, якою важкою ціною виборюється свобода нашої держави. Вона б не стала можливою без наших героїчних Збройних сил», – підсумував відвідини музею  викладач історії Вінницького центру професійно-технічної освіти переробної промисловості Костюк Сергій Вікторович.

admin