Здобувачі освіти закладів професійної (професійно-технічної) освіти області перевірили рівень своєї правової обізнаності

28 березня 2024 року Вінницьким державним центром естетичного виховання учнів професійно-технічних навчальних закладів було проведено Обласний правовий диктант для здобувачів освіти закладів професійної (професійно-технічної) освіти області. Захід мав на меті підвищення загального рівня правової культури та вдосконалення системи правової освіти молоді, набуття здобувачами освіти необхідного рівня правових знань, формування у них поваги до права та встановлення рівня обізнаності здобувачів освіти щодо своїх прав та обов’язків. Диктант пройшов за підтримки Освітньо-наукового центру “ХАБ “NOTBOX” Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського.

Перевірити свої правові знання вирішили близько 1000 здобувачів освіти. Найбільше учасників заходу було з ДПТНЗ «Вінницьке міжрегіональне вище професійне училище» (104 респондента), ДНЗ «Центр професійно-технічної освіти № 1 м. Вінниці» (89 респондентів), Комаргородського вищого професійного училища (71 респондент) та Заболотненського вищого професійного училища № 31 ім. Д.К. Заболотного (70 респондентів).

Загалом в диктанті було 50 тестових завдань, що охопили особисту та соціальну сферу, безпеку, фінанси та здоров’я людини. Питання були сформовані за принципом практичної актуальності та значущості.

Результати правового диктанту, а це близько 60% правильних відповідей у середньому по закладах, свідчать про те, що здобувачі освіти на достатньому рівні володіють теоретичними знаннями. Але результат також відображує необхідність вирішення питання подальшого розвитку правосвідомості здобувачів освіти, подолання правового нігілізму, задоволення потреб молоді у одержанні знань про право, з метою формування високого рівня правової культури та правосвідомості особистості, її ціннісних орієнтирів та активної позиції як члена громадянського суспільства.

Висловлюємо подяку адміністрації та науково-педагогічним працівникам Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, Освітньо-наукового центру “ХАБ “NOTBOX”  та адміністрації закладів професійної (професійно-технічної) освіти за сприяння в організації та проведенні заходу.

admin