Про  відзначення Дня Соборності України

Щороку  22 січня в день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки Україна відзначає День Соборності. Цей день увінчав соборницькі прагнення українців обох частин України – Наддніпрянщини та Наддністрянщини.

Соборність невіддільна від державності, суверенітету й незалежності народу, які є фундаментом для побудови демократичної держави, запорукою виживання й існування нації. Її Ідея була й залишається базовою національною цінністю українців, а нині вона є передумовою успіху в нашій боротьбі з зовнішньою агресією. Сьогодні соборність для України означає деокупацію всіх територій, захоплених ворогом, відновлення єдності з Донеччиною, Луганщиною та Кримом. В сучасному спротиві російській агресії ми довели свою згуртованість і спільне прагнення жити у вільній державі, яка сама визначає своє майбутнє.

До відзначення Дня Соборності України доєдналися вихованці  Вінницького державного центру естетичного виховання учнів ПТНЗ та здобувачі освіти закладів  професійної (професійно-технічної) освіти Вінниччини. Цьогорічна кампанія проходила під гаслом «Україна соборна. Разом до Перемоги!» під час якої було проведено низку тематичних заходів, зокрема: уроки державності, «круглі столи», години патріотичного виховання, інформаційно-довідкові викладки в бібліотеках закладів, лекції, відеолекторії, виховні години, перегляди документальних фільмів, фотовиставки, вікторини, книжково-ілюстративні виставки, флешмоби, патріотичні та волонтерські акції тощо.

З особливим захопленням учнівська молодь долучилась до тематичних флешмобів: «Соборна Україна – навіки єдина»; «Синьо-жовтий передзвін»; «Україна – це ми!»; «Разом до Перемоги!»,  «Любіть Україну, як сонце любіть»; «З Україною в серці»; «Моя Україна – соборна, вільна і неподільна».

Вихованці  Центру стали активними учасниками уроків державності та  патріотичних квестів: «Шлях до Соборності», «Навіки єдина  рідна країна», «Боронимо незалежність держави»; «Україна – єдина та вільна»; «Героїчний шлях до соборності й  незалежності»; «Моя Україна – єдина й неподільна»; «Єднання заради незалежності»; «Нам берегти тебе, соборну і єдину, і нам твою історію творити».

З  великою відповідальністю та завзяттям здобувачі освіти доєднались до патріотичних та волонтерських акцій, спрямованих на підтримку захисників нашої країни: «Ми разом»; «Соборність  країни  – це ціль перемоги», «3 вірою в серці», «Наша сила – в соборності душ».

19 січня, з метою відзначення цієї знаменної дати, на базі ДНЗ «Центр професійно-технічної освіти №1 м. Вінниці» було проведено урок державності на тему: «Україна – наша доля єдина», який проходив під гаслом: «Україна нездоланна».

Його учасниками стали 35 вихованців Вінницького державного центру естетичного виховання учнів професійно-технічних навчальних закладів, здобувачів освіти ДНЗ «Центр професійно-технічної освіти №1 м. Вінниці»,  які мали можливість ознайомитись із книжково-ілюстративною експозицією «У єдності наша сила», присвяченою боротьбі нашого народу за національне визволення, утвердження власної державності, а також переглянути низку презентаційних відеороликів про незламність та мужність нашого спротиву російській агресії.

Нині Україна продовжує боротьбу за незалежність. Цілісність держави буде цілковито відновлена тільки після того, як Україна звільнить усі території, захоплені ворогом.

Соборність – мета Перемоги!

admin