Психосоціальна підтримка членів сімей учасників бойових дій та членів сімей загиблих учасників бойових дій

Війна щодня наносить нищівні та підступні удари, що впливають  на моральний та психічний стан кожного українця та українки. Неймовірно сильно це відчувають дружини та діти наших Захисників та Захисниць, і тих, хто віддав своє життя на нашу свободу.

12-13 листопада 2022 року заступник директора з методичної роботи Вінницького ДЦЕВУ ПТНЗ Бессараба Олена взяла участь в організації та проведенні курсу тренінгів з психосоціальної підтримки на тему: «Курс із засвоєння навичок психологічної самодопомоги» для членів сімей учасників бойових дій та членів сімей загиблих учасників бойових дій.

Організатори заходу: Управління у справах ветеранів війни Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької обласної військової адміністрації спільно із ГО «Вінницьке обласне товариство психологів та психотерапевтів».

В ході проведення заходу  психологи та психотерапевти провели тренінги в окремих групах підтримки, в тому числі дитячих.

За результатами заходу учасники здобули навички психологічної самодопомоги, підвищили  рівень рефлексії, здобули  вміння ефективно вивільнювати власні емоції для уникнення психосоматичних проявів.

Захід реалізовувався на  виконання пункту 5 заходів Обласної цільової програми підтримки учасників бойових дій, членів їх сімей та членів сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції/операції об’єднаних сил на 2022-2026 роки, затвердженої рішенням 15 сесії обласної Ради 8 скликання від 24 грудня 2021 року № 298, з метою здійснення психологічної реабілітації та соціальної адаптації учасників бойових дій та членів їх сімей.

За відгуками учасниць, такий захід дозволив їм вирватись із буденності та відкрити себе та свої почуття зовсім по-новому, відволіктись від переживань та хоча би на день поринути у спокій. І найголовніше –  отримати підтримку та розуміння.

admin